Kına Gecesi

En Güzel Kına Geceleri

POYRAZ ORGANİZASYON OLARAK HER TÜRLÜ ORGANİZASYON İŞLERİNİZDE SİZLERE EN GÜZEL HİZMETİ SUNMAYI KENDİMİZE GÖREV EDİNDİK. TÜM GÜZEL GÜNLERİNİZDE BİRLİKTE OLMAK DİLEĞİ İLE...Kına Gecesi Organizasyonu

  Artık annesinin bir tanesinin ağlatılıncaya kadar "yüksek yüksek tepelere ev kurmasınlar" türküsünün söylendiği gecelerden daha farklı, daha fazla bir şey demek kına gecesi…
Kına ve kına gecesi geleneklerimizde çok önemli bir yere sahip…

Kına gecesinin anlamı artık sadece gelinin gidişine ağıt yakmak değil, gelin adayı olarak sizin sevdiklerinizle birlikte düğün öncesi kendi aranızda eğlenebileceğiniz bir gecedir.
Kına gecesi organizasyonları günümüzde gelenekselliği ve modernliği birleştirerek gelin adayları ve yakınları için unutulmaz eğlenceli bir gün oluyor. Kına gecesi organizasyonlarındaki değişikliğinin ilk halkası mekan değişikliğidir. Kına gecesi mekanları önceleri çoğu zaman kız evi ya da evin önünde boş bir alan olmuştur. Fakat artık kına gecesi için de çok özel mekanlar mevcut... Özellikle davetli sayısı fazla ise kına gecenizi evinizin dışında bir mekanda yapmanızı öneririz. Mekan seçiminde kişi sayısı kadar önemli olan bir diğer detay da nasıl bir kına gecesi istediğinizdir. Kına gecesinin biraz geleneksel havada olması gerektiğini düşünüyorsanız, otantik bir mekan seçmelisiniz. Otantik bir mekanda dekorasyonunda kırmızı mekanın girişinden itibaren kendini hissettirmelidir. Masalar yerine minderler, gaz lambaları, bakır tepside ikramlar otantik bir kına gecesinin olmazsa olmazıdır. Eğer, "Benim için kına gecesi eğlence demek diyorsanız ve modern tarzda bir kına gecesi istiyorsanız, dekorasyon konusunda çok fazla detayla uğraşmanız gerekmez. Fakat yine de mekan dekorasyonunda kırmızıyı ihmal etmeyin.

Mekan ve konsept seçimi ne olursa olsun kına gecelerinin bazı değişmezleri vardır. Bunların ilki ve en olmazsa olmazı eğlencedir. Kına gecesi bir anlamda eğlence demek. Kına yakılana kadar geleneksel şarkılar, yöresel türküler muhakkak çalınmalı. Kına yakıldıktan sonra eğlencenin dozajı biraz daha artar ve sizin ve davetlilerinizin istekleri doğrultusunda her türlü türkü ve şarkı çalınır.

Kına gecenizin unutulmaz olması için orkestra, müzik grubu ya da dj'ye nasıl ve ne şekilde eğlenmek istediğinizi muhakkak söyleyin. Kına gecesi eğlence demek olduğu için bu gecede menü seçimini çok da detaylandırmanıza gerek yok. Tabi kuruyemişler, meyve suları kesinlikle unutulmamalı. Eğer istenirse aperatif yiyeceklere de kına gecenizde yer verebilirsiniz.
Kına Gecesi Videosu